تبلیغات هدر دادن پول نیست

تبلیغات هدر دادن پول نیست

به زندگی روزمره تان فکر کنید و سعی کنید بشمارید چند بار یک تبلیغ می بینید یا می شنوید. یک نفر در مورد یک محصول با شما صحبت می کند، از کنار یک بیلبورد عبور می کنید و سپس درک می کنید که چگونه تبلیغات و بازاریابی در موفقیت کسب و کارتان تأثیر دارد. تبلیغات یک ابزار خیلی قوی است که یا یک شغل را به بالاترین درجه می رساند یا آن را خراب می کند. اگر درست به کار گرفته شود، تفاوت ایجاد می کند و شما را به موفقیت می رساند.

 

تبلیغات باعث افزایش درآمدزایی می شود

این برای شما به عنوان یک مشتری چه معنایی دارد؟ به طور ساده معنای سود بالا می دهد. هرچه افراد بیشتری را جذب کنید که وقتی تبلیغ تان را روی بیلبوردها یا تلویزیون می بینند، محصولتان را خریداری کنند، سود بیشتری کسب می کنید و ارزش برند شما و حسن نیت تان در رشد آینده ی شرکت، بسیار گرانبها خواهد بود. تبلیغات یکی از قدرتمندترین ابزارها برای منافع محسوس و نامحسوس در شغلتان است.

چگونگی عمل تبلیغات بسیار ساده است. تبلیغات مخاطبین بسیاری را هدف قرار می دهد (بسته به رسانه یا ترکیبی از رسانه ها که مورد استفاده قرار می گیرد) و پتانسیل حقیقی بازار را بر طبق شناسایی مشتریان احتمالی فیلتر میکند. این مشتریان سرانجام به مشتریان وفادار تبدیل خواهند شد. شرکتی که روی تبلیغات سرمایه گذاری کند، سود زیادی نصیبش خواهد شد. سرمایه گذاری در تبلیغات تنها بخشی از تجارت است، اما اثرات آن در کسب و کار برای ارتقای میزان فروش، رضایت مشتری، انگیزه ی کارمندان و کسب اعتبار قابل مشاهده است.

 

بازاریابی

 

هدف گیری مخاطبان بوسیله ی رسانه های مناسب

هر مجموعه ای از مخاطبین یا بخش های مختلف بازار، نیازهای جداگانه ای در هنگام پیشنهاد محصول و تبلیغات دارند. برای مثال، شما نمی توانید تبلیغات کسب و کارتان را برای نوجوانان در مجله های کسب و کار معرفی کنید. تبلیغات برای نوجوانان نیازمند شناسایی مواردی است که نوجوانان با آنها بیشتر سروکار دارند. این می تواند صنعت مد یا مجله های ورزشی، انجمن های آنلاین، محیط های دانشگاه و دبیرستان، کلوپ ها و جاهای دیگری باشد که نوجوانان بیشتر با آنها درگیر هستند.

این محیط ها برای مردان بیشتر تلویزیون، روزنامه ها، مجلات و رادیو هستند، اما برای زنان، تبلیغات رادیویی بیشتر از مجلات مؤثر است. این نوعی اطلاعات است که آژانس های تبلیغاتی و افراد خبره با آن آشنایی دارند و در هنگام برنامه ریزی یک تبلیغ برای مشتریانشان، آن را در خاطر دارند.

آژانس های تبلیغاتی با درنظر گرفتن شغل شما بهترین تکنیک ها و ایده ها را برای به دست گرفتن بازار و جذب مشتریانی که به محصول شما علاقه دارند، ارائه می کنند. صاحبان مشاغل دیگر نیاز نیست که وقتشان را برای کاری که در آن وارد نیستند، بگیرند. به جای آن، آنها باید با یک آژانس تبلیغاتی همکاری کنند تا نگرانی هایشان برطرف شود.

 

خلق ترکیبی درست برای بازاریابی

تولید یک محصول ، تنها بخشی از کل فرآیند است. بقیه ی آن ترکیب درست بازاریابی است. اما ترکیب درست بازاریابی به چه معناست؟ این شامل محصول شما، قیمت آن، شبکه ی توزیع و این که شما چگونه آن را به فروش برسانید، می شود. یکی از مهمترین جنبه های ترکیب بازاریابی، استراتژی ترویج است. تا وقتی که شما نتوانید محصولتان را به شیوه درست ترویج بدهید، نمی توانید بازار را به طور مؤثری هدف بگیرید. اینجا جایی است که تبلیغات اهمیت پیدا می کند. تبلیغات باعث ایجاد آگاهی در بازار هدف می شود که این آگاهی راجع به هدف کسب و کارتان، ارزش محصولی که برای آنها فراهم کرده اید و دلیل اینکه شما از سایرین بهتر هستید، است. به طور کلی تبلیغات درمورد اطلاع رسانی، یادآوری و راضی کردن مشتریان از حضور شما در بازار، پیشنهادات خاص شما و برتری تان از رقبا است.

محتوای کمپین تبلیغات، نوع رسانه ی مورد نظر برای تبلیغ، نوع تبلیغ و این که چه زمانی بازار باید در معرض این تبلیغات قرار بگیرد، عوامل کلیدی در موفقیت یک کالا هستند. کمی زودتر یا کمی دیرتر می تواند تقریبا به قیمت نابودی کل یک کسب و کار تمام شود. این نوع از اطلاعات و علم حرفه ای، چیزی است که فقط یک تبلیغ کننده ی با تجربه یا یک آژانس تبلیغاتی می تواند آن را بفهمد.

 

بازاریابی

 

مزایای استفاده از آژانس تبلیغاتی

یک آژانس تبلیغاتی برروی مفهوم همکاری کار میکند. همکاری به چه معناست؟  تلاش جمعی و استعداد خلاقانه ی تعدادی از افراد متخصص در فروش ایده ها و مفاهیم به مخاطبین مورد هدف است. این افراد مانند نمونه ی کوچک شده ای از روانشناسی خرید یک مصرف کننده هستند. آنها می دانند که دقیقا چه چیزی یک شخص را برای خرید کردن نشانه می گیرد. آنها سپس این نشانه ها را تغییر می دهند و به عنوان یک کمپین تبلیغاتی یا استراتژی ترویجی آنها را نشان می دهند که این باعث می شود مصرف کنندگان به سمت محصول جذب شوند.

پس به جای اعتماد کردن به یک یا دو نفر برای شروع کار بازاریابی تان ،عاقلانه است که با یک آژانس تبلیغاتی همکاری کنید و اجازه بدهید تا آنها برای شما جادو کنند. این ممکن است از نظر رفتار خرید مصرف کنندگان کمی کوتاه نظری به حساب بیاید. از طرف دیگر، افراد حرفه ای آژانس های تبلیغاتی میتوانند کسب و کارتان را به چیزی که نیاز دارد نزدیک کند: نظر یک خریدار نسبت به محصول شما، این یک چشم انداز از سوی مصرف کننده است. پس از این که کار ساده شد، آژانس تبلیغاتی میتواند با ترکیب استراتژی های ترویجی که مخصوص به کسب و کار هستند  با محصول، درست همانند بازار هدف، ارزش زیادی برای شغل شما ایجاد کند.

فقط این نیست، یک آژانس تبلیغاتی می تواند در واقع یک برند را توسعه بدهد و در تمام مراحل چرخه ی زندگی آن برند نظارت داشته باشد: از ابتدای رشد تا بالغ شدن . هنگامی که یک برند با وجود بسیاری دیگر از برندهای جایگزین، اشباع شده باشد، یک آژانس تبلیغاتی می تواند به برند قدیمی کمک کند تا در عرصه باقی بماند و مدت حیاتش را افزایش دهد.

یک مزیت عالی دیگر برای همکاری با یک آژانس تبلیغاتی، این است که متخصصان آن، افراد درستی را در این صنعت میشناسند. صاحبان مشاغل، دیگر نیازی نیست که درگیر نرخ ها و معاملات برای موقعیت ها و نقاط مورد نظر باشند، زیرا آژانس تبلیغاتی بهترین گزینه ی موجود را به آنها معرفی میکند.