10 مزیت بازاریابی دیجیتالی نسبت به بازاریابی سنتی

10 مزیت بازاریابی دیجیتالی نسبت به بازاریابی سنتی

چرا یک کسب و کار کوچک باید حضورش را به صورت آنلاین توسعه دهد و تقویت کند؟

به طور واضح دنیای تکنولوژی ، بازاریابی دیجیتال و رسانه ی اجتماعی تأثیر مهمی برروی رفتار اجتماعی ما دارد. با در نظر گرفتن مصرف کنندگان و چگونگی انجام کار، میتوان فهمید که اگر یک کسب و کار با عصر جدید بازاریابی، هماهنگ نباشد، در خطر زوال قرار خواهد گرفت. با این حال، دید خود را محدود نکنید و رسانه های سنتی که مشتریانتان هنوز از آن استفاده میکنند را نیز از دست ندهید. این میتواند یک استراتژی ترکیبی از بازاریابی سنتی و دیجیتال باشد که برای کسب و کار شما لازم باشد.

 
1) میدان رقابت

هر کسب و کاری میتواند با یک استراتژی قوی بازاریابی دیجیتال، با هر رقیبی بدون در نظر گرفتن بزرگیش رقابت داشته باشد. به صورت سنتی، یک خرده فروش کوچکتر در تلاش است که اجناسش را به کیفیت رقیب بزرگترش برساند .اما به صورت آنلاین، یک وب سایت پر حرارت به همراه طیف گسترده ی مشتریان و خدمات فوق العاده اش، پادشاه شناخته میشود و سایز در اینجا مطرح نیست.

 
2) کاهش هزینه

کسب و کار شما میتواند یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی را با هزینه ی بسیار کم توسعه بدهد و جایگزین کانال های تبلیغاتی پرهزینه مانند تلویزیون ،رادیو، مجله و ... بشود.

 

3) اندازه گیری راحت

برخلاف روش های سنتی ، شما میتوانید ببینید که چه چیزی برای کسب و کارتان کارساز است و آن را به صورت آنلاین و با سرعت بالا به کار ببرید و نتایجتان را بهبود ببخشید. برای اندازه گیری ترافیک سایتتان میتوانید از Google Analytics استفاده کنید و هدف های بخصوصی را که برای سایتتان در نظر گرفته اید مشخص کنید. همینطور برای بازاریابی ایمیلی نیز میتوانید ببینید که چند نفر ایمیلتان را باز کرده اند و خوانده اند .

 

4) نتایج واقعی

شما نیاز ندارید که هفته ها منتظر بمانید تا کار خود را به سطح بالاتری برسانید مثلا برای دریافت یک فکس یا یک فرم نیاز به صبر کردن ندارید. شما میتوانید تعداد بازدید کنندگان سایتتان، میزان افزایش مشترکینتان، زمان های اوج داد و ستد ، نرخ مبادلات و بسیاری دیگر را تنها با لمس یک دکمه ، ببینید.

 

5)بهبود استراتژی

به طور اساسی، هربازخوردی که از طرف مشتریانتان دریافت میکنید با کمترین هزینه نسبت به روش سنتی، میتواند گزارش شود. نهایتا، چقدر میتواند کسل کننده باشد که چندین فرم از نامه ها برگشت خورده باشد. بازاریابی انلاین باعث میشود که استراتژی خود را در هرزمان و هر نقطه اصلاح کنید و پیشرفت ها یا فرصت هایی را در آینده ی نزدیک شاهد باشید.

 

6) توسعه ی برند

یک وبسایت خوب با محتوای با کیفیتی که مطابق نیازها باشد و برای مخاطبانش ارزش قائل باشد،فرصت هایی برای تولید مشتری خواهد داشت.این قضیه برای کانالهای رسانه های اجتماعی و بازاریابی با ایمیل نیز صدق میکند.

 

7) نمایش عالیتر

کسب و کار شما از یک کمپین بازاریابی، در هرجایی از دنیا میتواند دیده شود، هزینه ی این کار با استفاده از روشهای سنتی فراوان خواهد بود. به علاوه، هنگامی که شما جست و جو با کلمه ی کلیدی را در وب سایتتان ایجاد کردید،شما باید برگشت سرمایه ی طولانی مدت خود را در نظر بگیرید و برای حفظ  رتبه بندی نیز هزینه ای منصفانه خواهید پرداخت.

 

8) فراگیر بودن

تا چه حدی آگهی های فروش شما در بین مشتریانتان توزیع میشود؟به صورت آنلاین،با استفاده از دکمه ی به اشتراک گذاری برروی وب سایت،ایمیل و کانال های اجتماعی تان ، پیام شما به سرعت منتشر میشود.ببینید که این امکان چقدر برای انتشار اخبار فوری کاربرد دارد.اگر شما در نظر بگیرید که یک کاربر فیسبوک به طور میانگین 190 دوست دارد که 12% پست های لایک شده آنها را میبینند، یک پیام شما، 15 بار توسط کاربران دیده میشود.حالا تصور کنید که تعدادی از آنها پیام شما را لایک کنند و به اشتراک بگذارند و دوستانشان نیز همین کار را انجام دهند..فوق العاده است نه؟ اگرچه خبر بد میتواند خیلی سریعتر پخش بشود،پس مطمئن بشوید که استراتژی مدیریت ریسک داشته باشید تا به محض به گردش افتادن این اخبار، با آن مبارزه کنید.

 

9)غیر مزاحم

من میدانم که بیشتر مردم تبلیغات فروش یا تماس های تلفنی مربوط به آن را که زیاد هم مورد علاقه شان نیست،در زمانهای غیر مناسب تجربه میکنند. افرادی که آنلاین هستند،میتوانند انتخاب کنند که ارتباطات تبلیغاتی را داشته باشند یا خیر و اغلب این ارتباطات به صورت مناسبی است،زیرا افراد در ابتدا در مورد آنها جست و جو کرده اند. همینطور، آیا شما تابحال از ایمیل معمولی که موضوع آن با سلیقه های شما همخوانی داشته باشد،ناامید و کسل شده اید؟ خیر . اینگونه نیست.شما نمیتوانید قدرت بازاریابی آنلاین را دست کم بگیرید.

 

10)تعامل بهتر

با بازاریابی دیجیتال شما میتوانید مشتریان و دنبال کنندگان خود را تشویق کنید تا فعالیت داشته باشند، از سایت شما بازدید کنند، درباره ی محصولات و خدماتتان مطالبی بخوانند، آنها را ارزیابی کنند، خریداری کنند و بازخوردی از آن ارائه کنند که در بازار شما قابل دیدن باشد.پس تبلیغات خوب، در زمانی نه چندان طولانی، به شما کمک میکند تا مشتریان خود را زیادتر کنید.