دیجیتال برندینگ چیست؟

در واقع برندینگ دیجیتال به صاحبان مشاغل کمک می کند تا در دنیای دیجیتالی امروز محصولات شان را به سرعت و وفور در خدمت مشتریان قرار دهند. شما با کمک برندینگ دیجیتال می توانید محصولاتتان را حتی در دورترین نقاط معرفی کرده و مشتری جذب نمایید. بسیاری از برند های معتبر از مشتریان جزئی شروع کرده و به جای کنونی شان رسیده اند.

برند و برندینگ حتی برای گسترش کسب و کارهای کوچک نیز مناسب است و برای گسترش آن ها به کمکشان می آید. شاید اگر در ابتدای کار مکانی را که برای تبلیغات برند خود انتخاب می کنید، مناسب باشد، در ادامه راه به مشکلات کمتری در بازاریابی بر خواهید خورد.
بسیار دقت کنید که توجه به عمل کردن وعده های یک برند بسیار حائز اهمیت است. در واقع یک برند با وعده های خود شناخته و متمایزمی شود و اگر وعده هایش عملی نگردد، به سرعت از دایره اذهان عمومی خارج شده و اعتماد مشتریان خود را از دست می دهد و این به معنای پایان کار تلخ یک برند است. پس در انتخاب وعده ها باید دقت بسیار به عمل آید.

در برندینگ دیجیتال طرف مقابل ما، مشتری و جلب او می باشد. پس در اینجا یک برند نیز باید طوری عمل کند که افراد گمان کنند با یک انسان که دارای یک سری صفات خاص است، رو به رو هستند. بدین طریق با آن برند رابطه بهتری برقرار می کنند. در واقع برندها باید به قوانین بین انسانی پایبند باشند؛ مثلاً اگر ما از یک شخص می خواهیم که در رفتار خود ثبات داشته باشد، مسلماً از یک برند نیز چنین انتظاری خواهیم داشت.

در این زمینه ما چهار خدمت اصلی را مد نظر قرار داده ایم.

تحلیل کلی کسب و کار :

اگر بخواهیم برندسازی دیجیتالی موفقی داشته باشیم لازم است در ابتدا بتوانید کسب و کار و بازار خود را به درستی تحلیل کنید. دلیل شکست خیلی از کسب و کارها یا فروش پایین آنها مشکل در همین مرحله است بهتر است این کار را به ما بسپارید تا تحلیل بازار ، تحلیل کسب و کار ، تحلیل رقابت و بخش بندی بازار را برای شما انجام داده تا در هدف شما که رسیدن به درآمد است به بهترین نحو به شما کمک کنیم.

طراحی استراتژی برند :

شما باید برای ایجاد یک برند قدرتمند یک استراتژی کلی و برنامه های عملیاتی خاصی داشته باشید. باید بتوانید جایگاه مناسبی برای برندتان بسازید و در صدد حف و نگهداری از این جایگاه باشید در صورتی که این اقدامات گاهی از توان بسیاری از شرکت های مطرح دنیا مثل نایک و آدیداس هم رد بوده است و چنین کارهایی را به شرکت های تبلیغاتی سپرده اند.

شما باید بدانید برند شما چه مزیت رقابتی خاصی نسبت به دیگر برندها دارد و یا در صورت نبود مزیت رقابتی دارکوب برای شما مزیت خاص ایجاد می کند. در طراحی استراتژی برند ما در ابتدا مشخصات برند را ایجاد کرده و در قدم های نهایی قادر خواهد بود یک آرتایپ برند ایجاد کرده و یک کتابچه برند داشته باشید.

هویت کلامی برند :

در زمینه هویت کلامی برند لازم است کاری کنید تا برند شما به المان های خاصی شناخته شود و برای این کار لازم است نام درستی انتخاب کرده و هم چنین بر روی لحن برند ، صوت برند و صدای برند و حتی شعار برند کار شود دارکوب در کنار شماست تا منحصر به فرد باشید.

هویت بصری برند :

هویت بصری برندها و به خصوص برندهای دیجیتال از عناصر مختلفی تشکیل می شود. لوگو و طراحی لوگو یکی از المان های مهم در راح هویت بصری است اما داشتن لوگو به تنهایی کفایت نمی کند برای آن که بهتر هویت بخشی کنید لازم است که لوگو تایپ هم داشته باشید. رنگ های اصلی و فرعی انتخابی در لوگو و کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد.

نوع فونتی که انتخاب می شود به میزان زیادی باید با هویت کسب و کار شما همخوانی داشته باشد.

برای اینکه برند خود را بهتر بتوانید به گوش دیگران برسانید می توانید برندتان را از طریق طراحی در ساک های دستی ، ماگ ، لیوان ، هدایای چاپی ، زونکن و پوشه ، کارت های دعوت و تبریک به اطلاع همگان برسانید.

برای برندسازی دیجیتال در فضای دیجیتال شما باید در شبکه های اجتماعی مثل اینستگرام و تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی تان لازم است تمپلیت های خاصی طراحی شود که دارکوب این کار را برای شما انجام می دهد.

باید بتوانید بروشور و کاتالوگ هایی برای رساندن پیام برند تان به دیگران داشته باشیم که ما طراحی و اجرای این بروشورها را برای شما در ابعاد مختلف و بر حسب ایده های مختلف انجام می دهیم.